آزمایشگاه مجازی شیمی - √دنیـــــــای متـــــــــــالورژی فقـــــــط از ایـــــــنجا
به "با سابقه ترين و محبوب ترين وبلاگ متالورژي در ايران" خوش آمديد

تاريخ : جمعه ٢٠ دی ۱۳۸٧

آزمایشگاه مجازی شیمی

برنامه جدا از منوها و میله ابزارهای استاندارد که بین همه ی برنامه های تحت سیستم عامل ویندوز مشترک هستند، دارای 3 تختانه (پانل) اصلی است که عبارتند از:
 
(Models): شامل مثال ها و نمونه های از پیش طراحی شده و محل نمایش آزمایش های مورد علاقه شماست. ویرایش 504 (سال 2005) این برنامه دارای 70 آزمایش از پیش طراحی شده در زمینه های اسیدها و بازها، واکنش های فلزها، سرعت واکنش ها، الکتریسیته و الکترولیز، تیتراسیون ها، جداسازی و... می باشد. در مورد هرآزمایش اطلاعاتی نیز در مورد بحث نظری و نحوه انجام آزمایش ارائه شده است.
 
(Parts) : شامل مواد شیمیایی (مثل فلزها، اسیدها، بازها، نمک ها، گازها و... )، تجهیزات (مثل چراغ بونزن،سه پایه ،ابزار الکتروشیمی و...) ، وسایل شیشه ای ( بشرها،ارلن ها، پیپت ها و... )، شناساگرها و ابزار ارائه ( مثل نمودار، تصویر، انیمیشن و...) است که برای کار با ابزارارائه، نیاز به مهارت بیش تری دارید.
 
(Properties) : که محل تنظیم خواص اشیا، شامل وسایل (مثل حجم ظرف ها) ، مواد (مثل غلظت محلول ها) و تنظیمات صحنه است.

 


 
برای استفاده ازهرماده یا وسیله کافیست آن را از تختانه کنار، به داخل صحنه بکشید،
هنگام انجام واکنش ها، نرم افزار، امکانات جالبی در اختیارتان می گذارد. به طور مثال، می توانید فعل و انفعالات را به شکل معادله های شیمیایی که دائما با پیشرفت واکنش تغییر می کنند ببینید ٬ یا ازمشاهده انیمیشن های شبیه سازی تغییرات درسطح مولکولی که حتی تناسب کمی اتم ها نیزدر آن رعایت شده است، لذت ببرید. درصورت آشنایی بیشتربا برنامه می توانید نمودارهای تغییرات حجم ،pH و... را در آزمایش هایی نظیر تیتراسیون ها رسم کنید. برنامه یک جدول تناوبی ساده نیز دارد.

 

سریال:

Name: www.rud.ir
Serial: CH000SS-605-GGPIK

لینک دانلود DOWNLOAD LINK

 ارسال توسط محسن حیدری
آخرين مطالب
کارت اعتباری ویزا

کتاب کسب درآمد از اینترنت در ۷ روز

آدرس مجازی خارجی برای گوگل ادسنس