چگونه از کلید فولاد استفاده کنیم ؟

فولاد طلایه دار تحولات قرن بیستم بوده است اما، نباید چنین پنداشت که عصر فولاد به پایان رسیده است. نود درصد تولید جهانی فلزات به فولاد اختصاص دارد و ویژگی منحصر به فردش درترکیب مشخصاتی مانند استحکام، چکش خواری، چقرمگی و قیمت ارزان، آن را بی جایگزین ساخته است. تولید جهانی 1344 میلیون تن (در سال 2007) دلیلی است بر این مدعا. با توجه به رو به رشد بودن صنایع کشور و افزایش ساخت و سازها در صنایع مختلف، امروزه شناخت و استفاده صحیح از استانداردهای مختلف فولادها به یک نیاز عمومی تبدیل شده است. ناگفته پیداست که تقریبا تمامی فعالان حوزه صنعت، گاهی نیاز دارند تا درباره نحوه مقایسه فولادها در استانداردهای مختلف، کاربردهای انواع مختلف آن و خواص شیمیایی، مکانیکی و فیزیکی فولادها اطلاعاتی داشته باشند. برای پاسخگویی به این نیازها از دیرباز کتاب "کلید فولاد" در صنعت ما جایگاه ویژه ای داشته است و از این روی به مرجعی پر کاربرد برای صنعتگران و مهندسان تبدیل شده است. در این نوشتار با فراهم نمودن اطلاعات پایه سعی گردیده است تا شناخت و استفاده بهتر از قواعد و چارچوبهای تعیین شده کتاب "کلید فولاد"، امکان پذیر گردد. مخاطبین این نوشتار دانشجویان، مهندسان، کارشناسان و تمامی افرادی هستند که به نحوی با محصولات مختلف فولادی سر و کار دارند و نیاز دارند تا درباره "کلید فولاد" اطلاعاتی داشته باشند.

  آموزش:دانلود - (مستقیم)

نرم افزار کلید فولاد:دانلود

/ 4 نظر / 151 بازدید
زیبا

سلام.سایت خیلی خیلی خیلی مفیدی دارین. من از طرف تمامی متالورژیست ها ازتون ممنونم

امید

سلام. من مدیر وبلاگ مقالات برتر مهندسی مواد و عضو انجمن مهندسی مواد دانشگاه آزاد کرج هستم. خوشحال می شم به وبلاگ من سری بزنید و در ضمن بگید با چه اسمی شما را لینک کنم ؟ منتظرم.

رضا

سلام.اطلاعاتی از فولاد باAISI=1060 یاDIN=1.0601 میخواستم.مثل خواص مکانیکی.کدتجاری.دیاگرام TTTو... ضروریه لطفا میتونی زود بده اخه دقیقه 90 جنبیدم . ممنون.

رضا

سلام.اطلاعاتی از فولاد باAISI=1060 یاDIN=1.0601 میخواستم.مثل خواص مکانیکی.کدتجاری.دیاگرام TTTو... ضروریه لطفا میتونی زود بده اخه دقیقه 90 جنبیدم . ممنون.